Поводом 10-годишњице великог погрома на Косову и Метохији, територији под управом администрације Уједињених нација и НАТО снага, Музеј жратава геноцида је у сарадњи са Удружењем ликовних уметника Србије припредио својеврсно Вече сећања. Том приликом отворена је изложба која је имала два дела – први је документарна поставка о једној од великих трагедија, а други изложба радова ликовних стваралаца насталих поводом прве годишњице поменуте трагедије.

После пригодних говора Зорана Чалије, председника Управног одбора Удружења ликовнх уметника Србије и др Вељка Ђурића Мишине, в. д. директора Музеја жртава геноцида, свој допринос сећању дала је Светлана Стевић, истакнути појац српских народних песама.

ГАЛЕРИЈА