У оквиру обележавања 100–годишњице Великог рата, Скупштина општине Сребреница, Република Српска – Босна и Херцеговина, понудила је Музеју жртава геноцида сарадњу у организовању окуглог стола и припреми зборника радова под насловом „Страдање Срба Сребреничког краја у 20. вијеку“. Понуда је прихваћена, па је, у том контексту, урађено све што је потребно: расписи за зборник радова, редактура и лектура и прелом публикације.

Представљање зборника обављено је 28. јуна 2014. на округлом столу у Скеланима, у оквиру бројних пригодних програма који су приређени тих дана на подручју Сребренице. Том приликом говорили су др Радомир Павловић, председник Скупштине општине Сребреница и др Вељко Ђурић Мишина, в. д. директор Музеја жртава геноцида, као и више аутора радова.

ФОТО ГАЛЕРИЈА