Музеј жртава геноцида посећују људи из разних разлога а најчешће у трагању за чињеницама о судбинама својих директних или блиских предака иоз година Другог светског рата. После уобичајене најаве, посети нас и понеки историчар трагајући за одређеном архивском грађом или другом врстом података.

Данас нас је посетио Високопреосвећени митрополит црногорско-приморски Господин Амфилохије, иначе члан Синода Српске православне цркве. Мада је током разговора дотакнуто мноштво тема из програма рада Музеја, највише времена је утрошено у разговору о меморијализацији Старог сајмишта. Због одавно познатог интереса Српске православне цркве у неговању успомена на страдалнике и Музеја који је готово две деценије заинтересован за поменуту локацију ради изградње меморијалног комплекса, договорено је да се заједнички наступи у обраћању државим органима.

ФОТО ГАЛЕРИЈА