Музеј жртава геноцида је објавио друго издање књиге Николе Костура Повратак из мртвих; прво је објављено 1965. године у Лондону. Прво представљање другог издања овог аутобиографског дела организовано је у Парохијском дому храма Рођења Пресвете Богородице у Батајници код Земуна. Говорили су: у име издавача др Вељко Ђурић Мишина, Радован Пилиповић, директор Архива Српске православне цркве и Никола Костур, синовац покојног аутора књиге.

Новац за штампање, представљање и дистрибуцију књиге обезбедили су рођаци и пријатељи аутора.

Представљање књиге је имало и пратећу манифестацију; Музеј жртава геноцида и Архив Српске православне цркве припремили су и отворили пригодну изложбу „Велики злочин у Независној Држави Хрватској – плакати, документи, фотографије“.

Прилог: фотографије