Београд, 5. новембар 2015, Дванаеста београдска гимназија

Удружење логораша и потомака „Јасеновац“ систем логора геноцида у Независне Државе Хрватске из Београда, у сарадњи са Музејом жртава геноцида, започели су серију гостовања својих чланова у београдским школама. Пројекат је одобрен и финансиран од Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Владе Републике Србије и подржан од Секретаријата за образовање и дечју заштиту града Београда.

На првом скупу, у свечаној сали XII београдске гимназије, пред више од 100 ученика, говорили су Милинко Чекић, председник Удружења „Јасеновац“ и Ненад Антонијевић, виши кустос Музеја жртава геноцида и члан главног одбора Удружења „Јасеновац“. Домаћин скупа била је професорка историје Татјана Хаџи-Петровић.