Javni čas o stradanju dece u Nezavisnoj Državi Hrvatskoj 1941–1945. godine: Deveta beogradska gimnazija, 27. novembar 2019.

29 11 2019 001 eac8f

Nekadašnji zatočenici hrvatskih logora, članovi Udruženja „Jasenovac“ i kustosi Muzeja žrtava genocida treći put bili su gosti učenika i profesora Devete beogradske gimnazije na Novom Beogradu. Tema skupa bila je državni genocid u Nezavisnoj Državi Hrvatskoj, stradanje srpske dece i Akcija Diane Budisavljević spasavanja srpske dece. O svojoj ličnoj sudbini i stradanju svojih porodica svedočili su preživeli zatočenici Slavko Milanović, predsednik Udruženja „Jasenovac“ i Dmitar Perenčević. Kustosi Muzeja žrtava genocida Jasmina Tutunović - Trifunov i Nenad Antonijević održali su predavanja na pomenute teme.

Muzej žrtava genocida (i Udruženje Jasenovac) se zahvaljuje domaćinima na pozivu, pažljivom slušanju i gostoprimstvu.