Лапово, 14. март 2024. године – Наша колегиница, гђа др Милица Карић, кустос-приправник у Музеју жртава геноцида, одржала је низ програмских активности у Лапову.
У Основној школи „Светозар Марковић“ и у Средњој школи Лапово колегиница Карић одржала је предавање под називом „Хероине које нећемо заборавити“, а поред предавања о храбрим женама из наше историје ученици су имали прилику да погледају и документарно-играни филм под називом „Пето писмо Хилде Дајч“.
У вечерњим часовима у Општинској библиотеци „Слово“ уприличена је пројекција документарно-играног филма „Пето писмо Хилде Дајч“, а др Карић је у пуној сали библиотеке одржала предавање на тему „Хероине које нећемо заборавити“.
Све програмске активности реализоване су у сарадњи Музеја жртава геноцида и Општинске библиотеке „Слово“.
О предавачу
Др Милица Карић рођена је 1988. године у Крагујевцу.
Основне и мастер академске студије завршила је на Филолошко–уметничком факултету Универзитета у Крагујевцу (Група за енглески језик и књижевност) и стекла звање мастер филолог–англиста.
Академске докторске студије уписала је 2012. године на Филолошко-уметничком факултету Универзитета у Крагујевцу (Одсек за филологију – модул књижевност).
Добитник је стипендије Фондације Роберта Андерсона уз чију помоћ je провeла месец дана у Лондону 2019. године у истраживању литературе за израду докторске дисертације у Британској библиотеци, Винер библиотеци за проучавање Холокауста и геноцида и Универзитетском колеџу Лондона.
Школске 2021/2022. је у оквиру Центра за студија сећања на Универзитету у Крагујевцу похађала три курса из области књижевности Холокауста, културе сећања и полотика заборава.
Тему докторске дисертације под насловом ,,Фикционализација Холокауста у романима Јержија Козинског, Џејн Јолен и Д. М. Томаса“ одбранила је 3. октобра 2022. године.
Учествовала је на више домаћих и међународних научних конференција и скупова у Београду, Крагујевцу, Нишу, Новом Саду, Деспотовцу, Бијељини, Рачи, на Палама и у Загребу.