Lapovo, 14. mart 2024. godine – Naša koleginica, gđa dr Milica Karić, kustos-pripravnik u Muzeju žrtava genocida, održala je niz programskih aktivnosti u Lapovu.
U Osnovnoj školi „Svetozar Marković“ i u Srednjoj školi Lapovo koleginica Karić održala je predavanje pod nazivom „Heroine koje nećemo zaboraviti“, a pored predavanja o hrabrim ženama iz naše istorije učenici su imali priliku da pogledaju i dokumentarno-igrani film pod nazivom „Peto pismo Hilde Dajč“.
U večernjim časovima u Opštinskoj biblioteci „Slovo“ upriličena je projekcija dokumentarno-igranog filma „Peto pismo Hilde Dajč“, a dr Karić je u punoj sali biblioteke održala predavanje na temu „Heroine koje nećemo zaboraviti“.
Sve programske aktivnosti realizovane su u saradnji Muzeja žrtava genocida i Opštinske biblioteke „Slovo“.





O predavaču
Dr Milica Karić rođena je 1988. godine u Kragujevcu.
Osnovne i master akademske studije završila je na Filološko–umetničkom fakultetu Univerziteta u Kragujevcu (Grupa za engleski jezik i književnost) i stekla zvanje master filolog–anglista.
Akademske doktorske studije upisala je 2012. godine na Filološko-umetničkom fakultetu Univerziteta u Kragujevcu (Odsek za filologiju – modul književnost).
Dobitnik je stipendije Fondacije Roberta Andersona uz čiju pomoć je provela mesec dana u Londonu 2019. godine u istraživanju literature za izradu doktorske disertacije u Britanskoj biblioteci, Viner biblioteci za proučavanje Holokausta i genocida i Univerzitetskom koledžu Londona.
Školske 2021/2022. je u okviru Centra za studija sećanja na Univerzitetu u Kragujevcu pohađala tri kursa iz oblasti književnosti Holokausta, kulture sećanja i polotika zaborava.
Temu doktorske disertacije pod naslovom ,,Fikcionalizacija Holokausta u romanima Jeržija Kozinskog, Džejn Jolen i D. M. Tomasa“ odbranila je 3. oktobra 2022. godine.
Učestvovala je na više domaćih i međunarodnih naučnih konferencija i skupova u Beogradu, Kragujevcu, Nišu, Novom Sadu, Despotovcu, Bijeljini, Rači, na Palama i u Zagrebu.